Dzisiaj: Wtorek 30 listopada 2021

Prelekcje o uzależnieniach w Mediatece 800-lecia

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 8 =
Link
4 + 8 =
IMG-20211124-WA0009
Bezpieczny internet oraz zagrożenia, jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających - to tytuły spotkań profilaktycznych skierowanych do młodzieży z piotrkowskich szkół ponadpodstawowych, które w poniedziałek (22.11) i środę (24.11) odbyły się w Mediatece 800-lecia. 
 
Pierwsze spotkanie dotyczyło popularyzowania i upowszechniania wśród młodzieży życia bez uzależnień związanych z korzystaniem z internetu. Rozmowę z uczniami przeprowadził dr Maciej Dowgiel, trener edukacji medialnej z Pracowni Filmoznawczej i Medioznawczej w Łodzi oraz piotrkowscy mundurowi. W trakcie pogadanek prowadzący wskazali alternatywne formy spędzania wolnego czasu, a także wyjaśnili, na czym polega zagrożenie związane z nadmiernym korzystaniem z sieci.

Druga prelekcja odnosiła się do profilaktyki antynarkotykowej. Spotkanie poprowadziła specjalistka psychoterapii uzależnień z Fundacji Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis z Łodzi oraz piotrkowska dzielnicowa. Omówiono główne zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków czy „dopalaczy” oraz konsekwencje zdrowotne uzależnienia.

Akcja została zorganizowana przez Urząd Miasta przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim w ramach programu „Bezpieczne Miasto 2021”.
← powrót