Premier zachwycony Piotrkowem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
zdjęcie
- Rozwój Piotrkowa Trybunalskiego to przykład sukcesu, przykład jak wiele mogą zdziałać gospodarze „małych Ojczyzn” – tak o naszym mieście mówił dziś (18.06) Jarosław Gowin.
Były wicepremier oraz lider „Porozumienia” wraz z wicewojewodą Krzysztofem Cieciórą spotkali się z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na stadionie miejskim „Concordia”. Wspólnie przyglądali się budowie nowego kompleksu boisk.

- Serdecznie dziękuję panu wojewodzie Krzysztofowi Cieciórze, który od początku jest zaangażowany w realizację tego projektu. Dzięki jego pomocy oraz wsparciu premiera Gowina możemy zrealizować szeroki projekt, który obejmuje nie tylko boisko do piłki nożnej, ale także wielofunkcyjny plac do gry z poliureatnową nawierzchnią – mówił podczas spotkania prezydent podkreślając, że budowa boisk to ważna inwestycja, która jest bardzo oczekiwana przez kluby korzystające z obiektów na stadionie miejskim "Concordia".

Powstający kompleks będzie składał się z dwóch boisk: piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 92x59 metrów oraz wielofunkcyjnego o wymiarach 32x19 metrów z poliuretanową nawierzchnią, które będzie służyło do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona.
- Cieszę się bardzo, że inwestycja jest prowadzona i piotrkowianie niebawem będą korzystać z nowych boisk. Będę wspierał i zabiegał o to, aby Piotrków Trybunalski mógł realizować kolejne inwestycje, nie tylko sportowe, ale także kulturalne i naukowe – podkreślił wicewojewoda.

O rozwoju całego naszego miasta mówił także Jarosław Gowin.
- Piotrków Trybunalski pod rządami prezydenta Krzysztofa Chojniaka od wielu lat rozwija się znakomicie. To przykład sukcesu reformy samorządowej. Przykład jak wiele mogą zdziałać gospodarze „małych Ojczyzn” – zwracał uwagę lider Porozumienia podkreślając, że samorządy znalazły się w trudnej sytuacji związanej z epidemią i wymagają pomocy od władz centralnych.
- Prezydent Andrzej Duda nieopodal Piotrkowa ogłosił dziś utworzenie „Planu Inwestycji Samorządowych”, który ma być finansowym wsparciem dla samorządów. Szacujemy, że na pomoc w ramach tego planu przeznaczymy około 30 mld złotych – wyliczał.

Podczas wizyty na stadionie goście zapoznali się z zaawansowaniem prac przy budowie boisk. Przy inwestycji dużą część robót już wykonano. Pozostało jeszcze położenie nawierzchni oraz ustawienie bramek, piłkochwytów i innych elementów niezbędnych do gry.

Koszt budowy boisk wynosi ponad 3 mln złotych. Dofinansowanie z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu wynosi 1,3 mln zł.
← powrót