Dzisiaj: Sobota 06 czerwca 2020

Prestiżowa nagroda za mediatekę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
zdjęcie
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezydent Krzysztof Chojniak odebrał nagrodę dla "Top Inwestycji Komunalnej 2019", tj. "Mediateki 800-lecia".
Plebiscyt został zorganizowany przez opiniotwórczy Portal Samorządowy. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się we wtorkowy (14.05) wieczór, podczas uroczystej gali Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
- Co roku do konkursu zgłaszanych jest od 100 do 150 inwestycji. Spośród nich wybieramy 25, które są najciekawsze i najbardziej prorozwojowe. Inwestycje, które wyznaczają trendy w sektorze komunalnym. W drugim etapie Rada Konsultacyjna spośród tych 25 inwestycji wybiera dziesięć równorzędnych Top Inwestycji – mówił podczas gali Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu PortalSamorzadowy.pl.

Nagrody dla "Top Inwestycji Komunalnej 2019" wręczył Andrzej Dera, Minister w Kancelarii Prezydenta RP.
Obok Piotrkowa Trybunalskiego na liście nagrodzonych znalazły się: Brenna, Chorzów, Ciechanów, Dorzecze Wisłoki, Gdańsk, Inowrocław, Katowice, Płock oraz Zgierz.

Pod wrażeniem mediateki był prowadzący galę Maciej Orłoś, który przybliżył krótką charakterystykę obiektu. Następnie o znaczeniu inwestycji opowiedział zgromadzonym prezydent Krzysztof Chojniak.
- Budowa mediateki wpisuje się w szerszy program rewitalizacji najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego - pięknego miasta, które odegrało kluczową rolę w tworzeniu się państwowości polskiej. Mediateka jest nowoczesnym obiektem, który swoją architekturą nawiązuje do historycznego miejsca, w którym powstała – mówił podczas gali prezydent grodu trybunalskiego.
- Będzie to miejsce spotkań z nauką, techniką, kulturą i książką, ale przede wszystkim będzie to miejsce spotkań ludzi. Chcemy dzięki temu miejscu odbudowywać relacje pokoleniowe i międzypokoleniowe. Jestem przekonany, że w tym wyjątkowym miejscu zrodzi się wiele świetnych pomysłów dla naszego miasta – podsumował Krzysztof Chojniak i zaprosił zgromadzonych na otwarcie nowoczesnego obiektu, które zaplanowano w dniach 14-15 czerwca.
← powrót