Dzisiaj: Sobota 23 stycznia 2021

Profilaktyka na Słoneczku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
3
Tropikalne upały przyciągnęły w weekend tłumy plażowiczów na miejski kąpielisko "Słoneczko". Była to świetna okazja do przeprowadzenia profilaktycznej akcji przypominającej o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek.
Akcję, w ramach programu „Bezpieczne Miasto”, przeprowadził Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM przy współpracy z policjantami z piotrkowskiej komendy. Kierownik referatu Krzysztof Michalski, w krótkich słowach przypomniał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, które maja nas ochronić przed zakażeniami koronawirusem.
- Nasza akacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony plażowiczów – relacjonuje Krzysztof Michalski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta i dodaje, że wypoczynek nad wodą był też świetną okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli.

Największym zainteresowaniem plażowiczów cieszyło się rozdawanie maseczek ochronnych. Po zakończeniu części teoretycznej przebywający na Słoneczku otrzymali maseczki ochronne wielokrotnego użytku. 
- Ponowiliśmy również apel o stosowanie ich zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Zaznaczę, że maseczki, które rozdaliśmy trafiły do nas z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – podsumowuje Krzysztof Michalski.

Łącznie rozdano 340 maseczek.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcia od nr 1 do nr 9: Akcja profilaktyczna rozdawania maseczek na miejskim kąpielisku "Słoneczko".
← powrót