Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Przedsiębiorcy zwolnieni z opłat

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 1 =
Link
2 + 1 =
DSC_8507
Piotrkowscy restauratorzy sprzedający alkohol w miejscu spożycia będą zwolnieni z II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Radni przychylili się do prezydenckiego projektu uchwały.
Autorem pomysłu jest prezydent Krzysztof Chojniak, który o swojej inicjatywie pomocy branży gastronomicznej informował na początku lutego podczas briefingu prasowego (pisaliśmy o tym TUTAJ). Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży zostaną zwolnienie z II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

Podczas środowych (24.02) obrad radni przyjęli uchwałę ujednolicającą i wprowadzającą nowe ulgi w Piotrkowskiej Karcie Mieszkańca. Od 1 kwietnia posiadacze PKM taniej zapłacą za abonament w Strefie Płatnego Parkowania. Przypomnijmy, że to kolejna nowość w programie, po tym, jak rozszerzono go o ulgi w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz zdecydowano o wydawaniu karty również dzieciom, młodzieży i studentom.

Ponadto podczas dzisiejszych obrad radni zdecydowali o zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz tegorocznym budżecie. Sesję zakończyło przyjęcie, informacji, sprawozdań i raportów m.in. z realizacji Programu Rewitalizacji dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego do 2023 roku w 2020 roku, z realizacji programu „Bezpieczne Miasto” oraz działalności Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim za rok 2020.

Sesja – ze względu na sytuację epidemiologiczną – odbyła się w trybie korespondencyjnym. Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Imienne karty z głosowaniami zwrócili do magistratu, a podczas sesji odczytano wyniki. Całość odbyła się bez udziału radnych i publiczności. Nagranie z sesji można zobaczyć poniżej.
 
← powrót