Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Przybywa mieszkań na Podzamczu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
zdjęcie
Piotrkowska Starówka bogaci się o ponad 100 mieszkań. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak przybliżył działania miasta w tym zakresie.
Rewitalizacja Starego Miasta i Podzamcza nie polega jedynie na remontowaniu dróg, chodników, wodociągów czy kanalizacji. To również rozwój przedsiębiorczości, rewitalizacja społeczna oraz inwestycje w tkankę mieszkaniową. Wszystko po to, aby z tej części Piotrkowa ponownie stworzyć atrakcyjne osiedle mieszkaniowe.

We wtorek (11.06) prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się z mediami na Starówce, aby przybliżyć plany miasta w budowie mieszkań na Podzamczu.
- Jesteśmy w miejscu nieprzypadkowym. Z jednej strony w pobliżu dwóch nowo wybudowanych kamienic, w których w grudniu zamieszkało 15 młodych rodzin, a z drugiej w sąsiedztwie obecnie remontowanych budynków przy Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5. Łącznie powstanie tutaj kolejnych 25 mieszkań i 5 lokali usługowych - informował prezydent.
Prace są częścią projektu „Młode Stare Miasto”, w ramach którego przebudowano ulicę Garncarską, plac Zamkowy i obecnie modernizowany jest plac Niepodległości. Przed nami m.in. remont kamienicy przy Zamurowej 1 i kilku innych z projektu MSM.
- To nie koniec naszych działań. Szukamy lokalizacji dla kolejnego budynku – zapowiedział Krzysztof Chojniak i podkreślił, że działania miasta dostrzegają również developerzy, którzy równolegle inwestują w tę część miasta (film z konferencji poniżej).Koszt przebudowy kamienic przy Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej to prawie 7,8 mln zł. Miasto wyda jednak zdecydowanie mniej ponieważ blisko 5,5 mln zł pokryją pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej.

Przypominamy, że ofensywa mieszkaniowa miasta w rejonie Starówki prowadzona jest od kilku lat. Pierwszą kamienicą, która przeszła generalny remont to był budynek byłego pogotowia ratunkowego przy Pereca 18. Zamieszkało tutaj 12 rodzin. Następnie przyszedł czas na pierwszy, wybudowany od podstaw budynek. I tak pod koniec 2014 roku do klimatycznej kamienicy przy ulicy Zamurowej 3 wprowadziło się 16 rodzin. W ostatnim czasie magistrat przygotował również 9 mieszkań przy Rynku Trybunalskim 5.
Oprócz wspomnianych inwestycji należy podkreślić, że u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej miasto buduje, w formule TBS, atrakcyjną kamienicę dla 31 rodzin oraz 3 lokale usługowe.
← powrót