Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Przygotowujemy wniosek na OZE

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 5 =
Link
6 + 5 =
ekologia-1610614351
Piotrków Trybunalski będzie ubiegał się o dofinansowanie budowy instalacji odnawialnych źródeł energii. Inwestycje mają być realizowane u mieszkańców, którzy złożyli deklaracje.
Pod koniec 2020 roku w Urzędzie Miasta przeprowadzony został nabór deklaracji od osób, które byłyby zainteresowane budową takiej instalacji. Do magistratu wpłynęło około 300 deklaracji.
- Mamy zamiar przystąpić do konkursu „Odnawialne źródła energii”, który ogłoszony został przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – mówi Barbara Król, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i dodaje.
- W jego ramach będzie można pokryć 85% kosztów kwalifikowanych na budowę instalacji OZE, czyli fotowoltaiki, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła.

Od wtorku (6.04), wyłoniona w postępowaniu firma, rozpoczyna prace nad studium wykonalności oraz programem funkcjonalno-użytkowym. Po opracowaniu tych dokumentów będzie mogła przygotować wniosek aplikacyjny.
Konkurs został już ogłoszony, a termin składania wniosków wyznaczono od 30 kwietnia do 21 maja. Złożenie wniosku i deklaracji nie jest równoznaczne z realizacją inwestycji. Budowa instalacji OZE będzie zależna od pozyskania dofinansowania.  
← powrót