Dzisiaj: Środa 03 marca 2021

PSAG: działki przy Bugaju czekają na inwestorów

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 7 =
Link
6 + 7 =
PSAG1
26 lutego odbędą się przetargi na dwie nieruchomości wchodzące w skład Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.
W skład Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej wchodzi aktualnie dziesięć nieruchomości. Pięć z nich jest już wydzierżawionych. Przed nami przetarg na kolejne dwie działki.
- Najbliższe postępowania dotyczą dwóch atrakcyjnych terenów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Bugaj. Pierwsza z działek znajduje się przy ulicy Dalekiej i ma powierzchnię około 1,6225 ha. Druga, o tej samej powierzchni, położona jest przy ulicy Wierzeje - informują urzędnicy.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na wspomnianych nieruchomościach można prowadzić usługi, w tym handel z dużym udziałem zieleni.

Do postępowania mogą stanąć zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej. Przetargi odbędą się 26 lutego. Cena wywoławcza wynosi 10 gr za metr kwadratowy, a umowa zawierana jest na 10 lat z możliwością przedłużenia. 

Szczegółowe informacje dotyczące działek można znaleźć TUTAJ.

Przypomnijmy, że utworzona pod koniec 2015 roku Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej powstała w celu podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej Piotrkowa Trybunalskiego, stworzenia korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości i powstania nowych miejsc pracy. Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej to wyznaczone tereny inwestycyjne, które w celu zachęcenia potencjalnych inwestorów, objęte zostały preferencyjnymi stawkami dzierżawy. Wywoławczy miesięczny czynsz za dzierżawę gruntu wynosi 0,10 zł (netto) za 1 m2 powierzchni. Okres dzierżawy wynosi 10 lat.

Załączniki artykułu

← powrót