Pseudografficiarz złapany na "gorącym uczynku"

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 8 =
Link
2 + 8 =
Monitoring_Kamera nr 12_20211127113408_2397781
Dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców funckjonariusze Straży Miejskiej i Policji złapali na "gorącym uczynku" pseudokibica, który sprayem niszczył elewację kamienicy na terenie piotrkowskiej Starówki.
W sobotnie popołudnie (27.11) doszło do zatrzymania "na gorącym uczynku" mężczyzny, mieszkańca Starego Miasta, który dewastował ścianę jednego z budynków na terenie Starówki.
- O całym zajściu dyżurnego Straży Miejskiej poinformował świadek zdarzenia. Obraz ze skierowanej we wskazane miejsce kamery miejskiego monitoringu potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało sprawca przed zatrzymaniem przez strażników zdążył nanieść kilka napisów czerwoną farbą - informuje Jacek Hoffman, komendant Straży Miejskiej i dodaje.
- O bezczelności sprawcy świadczy to, że czynu dokonał "w biały dzień" i to w miejscu, które niedawno było już oczyszczone z podobnego pseudograffiti. Policja prowadzi dalsze czynności i ustala między innymi, czy mężczyzna nie działał na zlecenie.

Właściciele oszpeconych nieruchomości zostali powiadomieni o zdarzeniu i złożyli zawiadomienia na Policję o zniszczeniu mienia.  
- Podziękowania należą się osobie, która powiadomiła służby, dzięki czemu możliwe było szybkie zatrzymanie wandala i przekazanie go Policji - podsumowuje Jacek Hoffman.
Inspektor Krzysztof Dąbrowski, szef piotrkowskiej policji, zauważa, że przy takich wykroczeniach bardzo pomocne jest zaangażowanie mieszkańców. – Często bez pomocy świadków ciężko udowodnić takie wykroczenie, dlatego prosimy o zgłaszanie do nas takich zdarzeń. Każdemu gwarantujemy anonimowość – apeluje komendant Dąbrowski.
← powrót