Dzisiaj: Czwartek 09 lipca 2020

Psy myśliwskie paradowały na Concordii

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
zdjęcie
Charty, wyżły, teriery, pointery czy dogi mogliśmy podziwiać podczas Krajowej Wystawy Psów Myśliwskich, która w weekend odbyła się na stadionie miejskim „Concordia".
W tym roku najpiękniejsze psy mogliśmy podziwiać przez dwa dni. W sobotę i niedzielę zaprezentowało się łącznie ponad 500 czworonogów  z kilkudziesięciu ras. Mogliśmy zobaczyć m.in. dogi, jamniki, wyżły, portiery, labradory, ogary polskie, golden retrievery oraz teriery.

- Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń i to nie tylko z Polski, a także z Czech, Słowacji czy Szwecji. To świadczy o tym, że nasza impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród hodowców – mówił Zbigniew Skrzek, współorganizator wystawy.
Dla poszczególnych ras i grup przygotowano oddzielne ringi, na których sędziowie oceniali m.in. charakter psów, motorykę, budowę, czy wygląd. Po zakończeniu konkursu wyłoniono zwycięzców w obrębie każdej rasy i grupy.
Ponadto sędziowie wyłonili najpiękniejsze psy w kategoriach: para, młodsze szczenię, szczenię, junior, weteran, grupa hodowlana, czy najpiękniejszy pies oddziału łódzkiego.
Wręczono także Puchary Prezydenta Miasta dla Najpiękniejszego Psa Wystawy oraz Zwycięzcy Wystawy.
Wydarzenie było też świetną okazją do porozmawiania z hodowcami na temat obecnych ras i pogłębienia swojej wiedzy o czworonogach.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.
← powrót