Dzisiaj: Czwartek 13 maja 2021

Rachmistrzowie wybrani

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 9 =
Link
2 + 9 =
nsp2021-830
30 rachmistrzów będzie pracować na terenie Piotrkowa przy Narodowym Spisie Powszechnym. Zanim jednak „wyruszą w teren” każdy piotrkowianin będzie miał możliwość samospisu.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań organizowany jest raz na dekadę i kolejny wypada w tym roku. Podczas badania Główny Urząd Statystyczny pyta m.in. o wiek, wykształcenie, ale i o wymiar czasu pracy czy liczbę pokoi w mieszkaniu. Uczestnictwo w spisie to obowiązek każdego Polaka.

Spis wystartuje 1 kwietnia. Od tego czasu, przez cały okres akcji (red. do końca września), każdy będzie miał możliwość samospisu za pośrednictwem internetu. Rachmistrzowie w teren ruszą od 16 kwietnia i zapukają do drzwi, bądź zadzwonią do osób, które nie spiszą się samemu. 
Niedawno zakończyła się rekrutacja na rachmistrzów. W Piotrkowie będzie ich 30.
- Do roli rachmistrza zgłosiły się 64 osoby. Jednak sześć z nich zrezygnowało jeszcze przed szkoleniami i egzaminem. Do testu podeszło 48 kandydatów. Jedna nie uzyskała minimalnej liczby 18 głosów na 30 możliwych przez co nie zdała egzaminu. Z pozostałych utworzono listę rankingową – relacjonują magistraccy urzędnicy.

Aby zakwalifikować się do pracy rachmistrza w Piotrkowie należało zdobyć minimum 28 punktów na 30 możliwych.
- O kolejności musiało zadecydować również drugie kryterium, czyli czas napisania testu, ponieważ wiele osób zdobyło 28 punktów – dodają urzędnicy.

Już dziś zachęcamy do skorzystania z możliwości samospisu, który jest najwygodniejszą formą uczestnictwa w NSP.
Przypominamy, że rachmistrzowie, którzy wyruszą w teren 16 kwietnia będą wyposażeni w specjalny identyfikator. Uruchomiona będzie także infolinia do weryfikacji tożsamości rachmistrza. Jednak więcej szczegółów na ten temat podamy bliżej 1 kwietnia.

***
Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1: plakat NSP. 
← powrót