Dzisiaj: Środa 03 marca 2021

Rekreacyjny początek Imienin

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 7 =
Link
7 + 7 =
DSC_0253 (1280x853)
III Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur zainaugurował Imieniny Piotrków 2017. W półmaratonie 800-lecia wystartowało 656 zawodników.
Na linii mety biegacze zaczęli gromadzić się na długo przed rozpoczęciem biegu. Najpierw była rozgrzewka, a punktualnie o godz. 21.00 na stracie stanęli wszyscy zawodnicy.
- To wyjątkowe zawody, w wyjątkowym roku 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Witam wszystkich biegaczy w mieście, które może poszczycić się przebogatą historią nierozerwalnie związaną z dziejami Rzeczypospolitej. Życzę udanych zawodów, wyników na miarę oczekiwań i zapraszam ponownie do Piotrkowa Trybunalskiego, nie tylko w celach sportowych, ale także turystycznych – mówił prezydent Krzysztof Chojniak.
Swoje słowa do przybyłych skierowali również współorganizatorzy: Marek Mazur (Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS) oraz Przemysław Winiarski (radny Rady Miasta). Na półmaratonie pojawił się również, i wręczała nagrody, Wanda Panfil (polska lekkoatletka, maratonka, mistrzyni świata).

Zawodnicy wystartowali z ul. Słowackiego, a trasa powiodła ulicami Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza. Metę usytuowano w Rynku Trybunalskim.
Podobnie jak w poprzednich latach najszybszy okazał się reprezentant Kenii. Rop Abel Kibet z Kenii. Pokonał 21 kilometrów i 97,5 m w czasie 1:10:14 bijąc rekord trasy. Na drugim miejscu sklasyfikowano jego rodaka Too Silasa Kiprono (1:10:17), a na trzecim Ukraińca Pavla Vereckyiego (1:11:01)

Wśród wielu kategorii, które przygotowali organizatorzy znalazła się także ta dla najlepszych piotrkowian. Wśród mieszkańców naszego miasta najszybszy był Jan Wychowałek (1:14:05).
Tegoroczny bue był międzynarodowy. Wśród uczestników są m.in. biegacze z Kenii, Ukrainy, USA czy Irlandii.
← powrót