Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Remont ul. Wojska Polskiego - uwaga na objazdy!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
zdjęcie
Dziś (21.10) rozpoczęła się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Uwaga na objazdy i zmianę tras "emzetek".
Remont przeprowadzony będzie w dwóch etapach. Jako pierwszy wyremontowany zostanie odcinek od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Polną.
Prace rozpoczną się od przebudowy sieci podziemnych na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Łódzką. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem jest modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy. Kiedy zakończą się roboty przy kanale rzeki Strawy oraz przy układaniu wszelkich instalacji na plac budowy wejdą drogowcy, którzy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe oświetlenie.
- W związku z pracami droga będzie zamknięta dla ruchu. Umożliwiony będzie wyłącznie dojazd dla mieszkańców do swoich posesji – wyjaśniają wykonawcy i apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznakowania.
- Jeżeli jednak prace będą tego wymagały odcinek zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu - dodają.

Wraz z rozpoczęciem prac uległy zmianie trasy autobusów komunikacji miejskiej.
- Ważna informacja jest taka, że czasy odjazdów i przyjazdów na przystankach krańcowych nie ulegną zmianie. Zmienią się nieco czasy odjazdów z poszczególnych przystanków, ale na okres prowadzonej inwestycji rozkłady jazdy zostaną zaktualizowane i wywieszone na przystankach - informuje Zbigniew Stankowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Więcej o objazdach pisaliśmy TUTAJ.

Jak dodają przedstawiciele wykonawcy ten etap prac powinien potrwać do czerwca 2020 roku. Następnie wystartuje remont odcinka od ul. Polnej do al. Armii Krajowej. Całość prac na ul. Wojska Polskiego powinna zakończyć IV kwartale 2020.
← powrót