Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Reorganizacja targowiska przy Hali Targowej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
zdjęcie
Wieloletnia gehenna mieszkańców osiedla „Piastowskie” związana z miejskim targowiskiem funkcjonującym w okolicach ul. Targowej dobiega końca. Urząd Miasta planuje reorganizację handlu w tym rejonie.
Zmiany to odpowiedź na liczne apele mieszkańców okolicznych bloków z prośbami o podjęcie działań mających na celu stworzenie warunków do spokojnego życia.
Brak możliwości dojazdu karetki, straży pożarnej, czy policji, poranne hałasy związane z rozkładaniem namiotów, wyładunkiem towarów, zastawione miejsca parkingowe, uniemożliwienie dojazdu do domu, porozrzucane śmieci wokół bloków, utrudniony dojazd do przedszkola - to wieloletnia codzienność mieszkańców osiedla. Codzienność, która częstokroć uniemożliwiała im normalne funkcjonowanie.
- Wielokrotnie trafiały do nas skargi od mieszkańców. Zamieszanie, które powoduje lokalizacja targowiska, bardzo utrudnia życie kilku tysiącom ludzi – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik podkreślając, że przyszedł czas, aby na dobre zmierzyć się z tym problemem.

Ideą funkcjonowania tzw. „hali”, było targowisko, gdzie można zaopatrzyć się w artykuły rolno-spożywcze sprzedawane bezpośrednio przez rolnika, jak warzywa, owoce, twarogi, maki, jaja. Idea mająca na celu przede wszystkim sprzedaż płodów rolnych została zmarginalizowana. Przez lata targowisko rozrosło się do bardzo dużych rozmiarów i przybrało formę bazaru, na którym można kupić praktycznie wszystko: od firanek, poprzez meble, fartuchy, obuwie, ogólnie pojętą odzież, bieliznę, inne bibeloty po garnki, sprzęt AGD, elektronikę, artykuły chemiczne, etc. To spowodowało, że targowisko stało się niezmiernie uciążliwe dla tysięcy ludzi zamieszkujących osiedle Piastowskie.
- Mamy przygotowane pewne rozwiązanie, które musimy przedstawić radnym, ponieważ to uchwałą Rady Miasta możemy zmienić organizację targowiska – wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta podkreślając, że zmiany zostały tak przygotowane, aby pomagając mieszkańcom równocześnie uszanować prawa kupców do handlu.  
← powrót