Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Rondo otwarte dla ruchu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
zdjęcie
Wcześniej niż planowano zakończyła się przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej na rondo. We wtorkowe popołudnie otwarto je dla ruchu pojazdów.
Przebudowa skrzyżowania wraz z kilkusetmetrowymi dojazdami prowadzona była od grudnia ubiegłego roku. We wtorek (29.10) odbył się odbiór techniczny inwestycji, po którym otwarto rondo dla ruchu.
- Dzięki inwestycji nie tylko poprawił się komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i kierowców - mówił po odbiorze prezydent Krzysztof Chojniak.

Modernizacja - oprócz samego skrzyżowania - objęła przebudowę odcinków ulic, przy dojeździe i zjeździe z ronda. Ułożono nowe chodniki oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowe z czerwonego asfaltu.
Przedłużono również ciąg pieszo-rowerowy: w al. Armii Krajowej, po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego. Na skrzyżowaniu ustawiono energooszczędne ledowe oświetlenie. Roboty objęły także urządzenie terenu wokół nowo powstałego ronda oraz ustawienie koszów na śmieci oraz psie odchody. 

Wraz z otwarciem skrzyżowania dla ruchu na swoje trasy powróciły autobusy komunikacji miejskiej poruszające się w tym rejonie miasta.

Koszt inwestycji to blisko 9 mln zł. Jednak z własnych środków wydamy o wiele mniej ponieważ pozyskaliśmy blisko 5,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. 
Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. W poniedziałek zakończył się remont blisko 400-metrowego odcinka ulicy Dmowskiego, od ulicy Kostromskiej do Szklarskiej, zaś kilkanaście dni temu przebudowano skrzyżowanie ulic Żelaznej i Haeringa.

← powrót