Dzisiaj: Środa 08 lipca 2020

Rondo przyciąga dofinansowania

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
zdjęcie
Ponad 170 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pozyskał Piotrków Trybunalski. Pieniądze zostaną przeznaczone na nasadzenie zieleni i budowę oświetlenia na nowo wybudowanym rondzie.
To już kolejne dofinansowanie, które miasto otrzymało na budowę ronda powstałego u zbiegu ulic: Dmowskiego/Żelazna/Armii Krajowej/Górna. 
Piotrków podpisał umowę, na mocy której z „Funduszu Dróg Samorządowych” na konto miasta trafiło 5 mln 775 tys. 245 zł (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Jak się okazało to nie jedyne pieniądze, jakie miasto pozyskało na tę ważną inwestycję. Kolejne źródło, z którego sięgnęliśmy po środki, to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Tym razem dofinansowanie dotyczy „Nasadzenia zieleni” oraz „Budowy oświetlenia ulicznego” w okolicy nowo powstałego ronda. Na zagospodarowanie terenu zielonego otrzymaliśmy blisko 130 tys. zł, a na ekologiczne i energooszczędne ledy prawie 41 tys. zł. - informują magistraccy urzędnicy.

A co słychać na placu budowy?
Inwestycja dobiega końca. Trwają ostatnie prace związane z ułożeniem ścieżek rowerowych, malowaniem oznakowania poziomego, przy urządzaniu zieleni oraz ustawianiu elementów małej architektury. Odbiór techniczny inwestycji planowany jest na 29 października a oficjalne otwarcie ronda dzień później, także wcześniej niż to pierwotnie planowano.
Koszt modernizacji to blisko 9,8 mln zł. Choć ze względu na pozyskane dofinansowania z budżetu miasta pochodzić będzie jedynie około 3,8 mln zł.

← powrót