Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Rondo turbinowe na Dmowskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
zdjęcie
Drogowcy zmieniają oznakowanie na rondzie u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej. Mimo że pierwotna organizacja ruchu była zgodna z przepisami rodziła komplikacje u niektórych kierowców. Prezydent podjął decyzję o zmianie oznakowania.
- Oznakowanie pionowe i poziome jest właściwie wykonane i jest zgodne z projektem stałej organizacji ruchu – mówił po pierwszych dniach użytkowania przebudowanego skrzyżowania podinspektor Krzysztof Skrobek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, odpowiadając na pytania dotyczące organizacji ruchu na nowo powstałym rondzie.
 
Mimo to prezydent Krzysztof Chojniak podjął decyzję, aby pilnie dokonać zmiany oznakowania i wprowadzić rozwiązania ułatwiające ruch na skrzyżowaniu.
- Przygotowano nowy projekt, który został pozytywnie zaopiniowany przez Komendanta Miejskiego Policji. Pozytywną opinię wydała również Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego tworzona przez: funkcjonariuszy policji i straży miejskiej oraz fachowców z branży drogowej – informują urzędnicy i zaznaczają, że jest to forma ronda „turbinowego” więc organizacja ruchu jest bardzo podobna do tej na rondzie „Sulejowskim”.

Specyfika ronda "turbinowego" polega na tym, że kierowcy przed wjazdem na skrzyżowanie muszą wybrać odpowiedni pas ruchu, w którym dalej chcą się poruszać. Ustąpienie pierwszeństwa następuje przy wjeździe na rondo, a następnie obrany korytarz „wyrzuci” samochód w kierunku dalszej jazdy.
← powrót