Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Ruszamy z procedurami ws. Wolborskiej i Rakowskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 2 =
Link
1 + 2 =
Wolborska rakowska
Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji projektowej oraz programu funkcjonalno-użytkowego dla potrzeb przebudowy ulic Wolborskiej i Rakowskiej. Inwestycja obejmie łącznie ponad 2 km dróg.
Pod koniec maja opublikowano listę samorządów i zgłoszonych przez nich projektów, które trafiły do dofinansowania w ramach drugiego rozdania pieniędzy z rządowego programu "Polski Ład". Wśród inwestycji, które trafiły na listę jest m.in. przebudowa ulic Wolborskiej i Rakowskiej.

- Aby móc ogłosić przetarg na wykoannie inwestycji musimy przygotować konieczną do tego dokumentację – zaznaczają magistraccy urzędnicy i informują, że w Urzędzie Miasta trwa postępowanie przetargowe na wykonanie koncepcji projektowej oraz programu funkcjonalno-użytkowego dla potrzeb przebudowy tych dwóch ważnych dla układu drogowego ulic.

W ramach zadania zwycięska firma wykona koncepcję drogową z infrastrukturą towarzyszącą (m.in. kanałem technologicznym, kanalizacją deszczową, oświetleniem oraz kanalizacją sanitarną i wodociągiem) oraz zielenią dla przebudowy ul. Wolborskiej (od skrzyżowania ul. Wojska Polskiego / ul. Curie-Skłodowskiej do ul. Miast Partnerskich wraz z rondem NSZ - dł. ok. 1.465m) oraz ul. Rakowskiej (od skrzyżowania z ul. Wolborską do ul. Miast Partnerskich - dł. ok. 645 m).

Zakres koncepcji ma objąć m.in.:
- przebudowę jezdni,
- budowę jednostronnego ciągu pieszo-rowerowego o szer.2,5 m,
- przebudowę jednostronnego chodnika o szer. min. 1,5 m,
- remontu nawierzchni skrzyżowań, z ewentualną budową ronda u zbiegu ulic: Wolborskiej i Rakowskiej
- przebudowę zjazdów do posesji
- budowę zatok autobusowych
- budowę/przebudowę istniejących mediów wraz z oświetleniem
- przebudowę istniejącego parkingu przy ulicy Rakowskiej
- wymiany nawierzchni na ul. Litewskiej o dł. ok. 170 m,
- zagospodarowania terenu zielenią.

Oferty w przetargu należy składać do 22 czerwca. Firma na przygotowanie PFU oraz wykonanie koncepcji projektowej będzie miała czas do końca listopada 2022 roku.
← powrót