Dzisiaj: Sobota 23 stycznia 2021

Sesja z dofinansowaniami w tle

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
DSC_0462
Miasto rozpoczyna starania o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla dwóch inwestycji: przebudowy ul. Roosevelta oraz budowy drogi dojazdowej do „Słoneczka”.
XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, która odbyła się w środę (5.08), przyniosła dwie ważne decyzje. Radni wprowadzając zmiany do tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej przychylili się do wniosku prezydenta Krzysztofa Chojniaka dotyczącego wprowadzenia dwóch inwestycji drogowych. Chodzi o przebudowę ul. Roosevelta oraz budowę drogi dojazdowej do kąpieliska „Słoneczko” wraz z połączeniem jej z drogami krajowymi nr 12 i 74 (bedzie to nowa droga położona między ulicą Miast partnerskich a kąpieliskiem).
- Chcemy wystąpić o dofinansowanie tych inwestycji z kolejnej edycji konkursu Funduszu Dróg Samorządowych. Aby móc aplikować o pieniądze zewnętrzne musieliśmy wprowadzić zadania do WPF. Wiązało się to również z zabezpieczeniem niemałych środków własnych na te zadania – mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

Dodatkowo do budżetu miasta i WPF wprowadzono unijne dofinasowanie, które magistrat pozyskał na wykonanie termomodernizacji dwóch miejskich placówek oświatowych.
- Ten ruch pozwoli nam na ogłoszenie przetargów na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 12 i II Liceum Ogólnokształcącego - informują pracownicy magistratu.

*********
Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1 i 2: Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński prowadzi XXV Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta.
Zdjęcie nr 3: XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta - ogólny widok sali konferencyjnej.
← powrót