Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

Skrzyżowanie zyska sygnalizację

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
zdjęcie
Poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu to główne zadania przebudowy skrzyżowania ulic Żelaznej i Haeringa. W tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna.
W Urzędzie Miasta ogłoszono już przetarg na wykonanie inwestycji. Oprócz przebudowy samego skrzyżowania zaplanowano budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Haeringa.

Na przebudowywanym skrzyżowaniu pojawi się nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz sygnalizacja świetlna sterowana wideorejestratorami.
- Dzięki temu rozwiązaniu ułatwimy wjazd i wyjazd w ulicę Haeringa. W godzinach szczytu tworzą się tam duże korki, a zastosowanie sygnalizacji świetlnej pozwoli  upłynnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu – podkreślają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.
Na zakończenie inwestycji wykonawca będzie miał cztery miesiące od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. Od kilku tygodni na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego/Żelaznej i Armii Krajowej trwa budowa nowego ronda.
Od wtorku wprowadzono tutaj nową organizację ruchu związaną z zamknięciem wschodniej jezdni. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
 
← powrót