Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Ślubowanie pierwszaków z SP10

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
Do grona pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 dołączyli nowi pierwszoklasiści. Uroczyste ślubowanie odbyło się we wtorkowe (22.10) popołudnie.
 
Uroczystość rozpoczęła się od powitania pierwszaków, rodziców i gości przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka oraz Michała Czarczyka, dyrektora placówki.
- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak wyjątkowej dla Was uroczystości. To jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego ucznia. Od dzisiaj staniecie się pełnoprawną częścią tej społeczności szkolnej. Będzie wiązało się to z określonymi przywilejami, ale i obowiązkami. To od Waszej postawy i codziennej nauki będzie zależało jak inni będą oceniali tę szkołę  - mówił podczas uroczystości prezydent życząc dzieciom najlepszych wyników oraz realizacji marzeń.

- Za wami już wiele ważnych wydarzeń. Dawno minęły chwile, kiedy powiedzieliście pierwsze słowo, postawiliście pierwszy krok, zjedliście pierwszą czekoladę. Byliście kiedyś przedszkolakami. Teraz w waszym życiu nastąpiła kolejna zmiana. 2 września przekroczyliście próg naszej szkoły. Od tamtego dnia minął ponad miesiąc i wiele się wydarzyło. Wiecie już gdzie mieści się wasza klasa, gdzie jest stołówka, biblioteka, gabinet pani pielęgniarki, no i sklepik szkolny. Poznaliście swoich nauczycieli, za wami już pierwsze lekcje, pierwsze prace domowe. Poznaliście już uczniowski świat. Uważamy więc, że jesteście gotowi aby w pełni wstąpić w szeregi społeczności szkolnej - wtórował z kolei Michał Czarczyk.

Następnie przystąpiono do punktu kulminacyjnego, czyli złożenia ślubowania przez pierwszaków oraz pasowania na ucznia SP10.
Całość zakończyła część artystyczna, podczas której dzieci przedstawiły przygotowane przez siebie wiersze i piosenki.
← powrót