Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

Śpiewająco rozpoczęliśmy obchody - wideo

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 5 =
Link
3 + 5 =
DSC_0216 (1280x782)
Wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych piotrkowianie rozpoczęli dziś (10.11) obchody Święta Niepodległości. „Biało czerwone” utwory zabrzmiały w murach Zamku Królewskiego.
Na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w przeddzień Święta Niepodległości mieszkańcy naszego miasta spotkali się już po raz siódmy.
Tradycję zainaugurował w 2010 roku prezydent Krzysztof Chojniak wciągnięciem flagi narodowej na maszt Zamku Królewskiego. Flaga ta powiewa nad miastem nieprzerwanie, a piotrkowianie co roku spotykają się, aby zamanifestować swój patriotyzm.

Podobnie, jak w poprzednich latach koncert poprowadził chór Jana z Ręczna i przyciągnął mnóstwo ludzi. W repertuarze znalazły się zarówno bardzo dostojne, jak i nieco weselsze utwory patriotyczne. Z murów Pałacu Zygmunta Starego popłynęły dziś utwory takie jak: „My pierwsza brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Białe róże”, „Żeby Polska była Polską”, czy „Jak długo na Wawelu”.

Główna część uroczystości związanych z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się 11 listopada. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.
← powrót