Srebrny Medal dla Henryka Bąka

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 5 =
Link
1 + 5 =
DSC_8778
Henryk Bąk, zasłużony piotrkowski muzyk i członek Kolejowej Orkiestry Dętej PKP został odznaczony Srebrnym Medalem Honorowym Piotrkowa Trybunalskiego. Uroczystość odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.
W niedzielę (12.09) w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przy asyście orkiestry kolejowej odprawiono mszę świętą w 90. rocznicę urodzin Henryka Bąka, zasłużonego piotrkowskiego muzyka.

Jubilat od 80 lat związany jest z muzyką. Na początku swojej przygody związany był z muzyka ludową i rozrywkową, a później został czynnym orkiestrantem Orkiestry Kolejowej oraz Orkiestry FMG POMA.
- Według naszej wiedzy Pan Henryk jest najstarszym czynnym orkiestrantem w Polsce, grającym na instrumencie dętym. Jednocześnie jest inspiracją i motywacją dla wielu młodych muzyków oraz orkiestrantów, że mimo wielu przeciwności takich jak: wiek, liczne schorzenia, a ostatnim czasy wiele złamań, nadal gra i jest chętny do grania. Zapału i ambicji powinien uczyć się od niego każdy muzyk, szczególnie początkujący – mówił celebrans podczas wczorajszej uroczystości.

Zwieńczeniem jubileuszu Henryka Bąka było wyróżnienie od władz miasta. Jubilat został odznaczony Srebrnym Medalem Honorowym Piotrkowa Trybunalskiego, który otrzymał od przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego. Z kolei wiceprezydent Andrzej Kacperek na ręce orkiestranta przekazał album fotograficzny „Piotrków Trybunalski – Miasto Królewskie”.

****************
Galeria zdjęć: Zdjęcia od nr 1 do nr 12 : uroczysta msza świętą w 90. rocznicę urodzin Henryka Bąka,
← powrót