Dzisiaj: Niedziela 27 listopada 2022

Stabilne i bezpieczne finanse Piotrkowa

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 3 =
Link
2 + 3 =
ratingpt-1536572039
Ukazała się aktualizacja ratingu naszego miasta. Eksperci po raz kolejny wysoko ocenili stan finansów Piotrkowa utrzymując ocenę na poziomie inwestycyjnym "A".
Rating to ocena wiarygodności finansowej samorządu i zgodnie z założeniami jest aktualizowany co kwartał. Po trzech miesiącach niezależni specjaliści po zbadaniu sytuacji finansowej miasta ponownie uznali, że kondycja naszego budżetu jest bardzo dobra.
Rating dla Piotrkowa Trybunalskiego określono na poziomie „A”, czyli bardzo wysoko. Oznacza on niski poziom ryzyka dla inwestorów i instytucji finansujących. Ocena została opublikowana na oficjalnej stronie Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

W ocenie czytamy m.in.: „Rating odzwierciedla wyniki operacyjne miasta, wysoką zdolność do finansowania inwestycji ze środków własnych, bardzo dobrą sytuację płynnościową budżetu oraz niski w stosunku do środków operacyjnych poziom obsługi zadłużenia”.

- Utrzymanie poziomu A jest dla całego miasta bardzo dobrą wiadomością. Świadczy to o bezpiecznym i rozsądnym zarządzaniu budżetem miasta – mówi prezydent Krzysztof Chojniak i zaznacza, że bardzo istotna jest stabilna perspektywa naszego ratingu.
- Rating jest także dużym wyzwaniem. Jeśli chcemy zachować stabilną perspektywę to musimy zadbać o dobrą relację między dochodami i wydatkami bieżącymi oraz niski poziom obsługi zadłużenia – podkreśla prezydent.

Pierwszy rating dla miasta opracowano w czerwcu 2018 roku. Wówczas ocenę dla Piotrkowa określono na poziomie "A". Od tego czasu wykonano już trzy aktualizacje i w każdej finanse naszego miasta są na nieustająco wysokim poziomie "A".
← powrót