Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Sto lat pana Wacława

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
zdjęcie
Dziś (11.09) setne urodziny obchodził pan Wacław Jarocki. Z tej okazji życzenia dostojnemu Jubilatowi złożył prezydent Krzysztof Chojniak.
11 września 1920 roku w podpiotrkowskich Bęczkowicach Poduchownych urodził się pan Wacław Jarocki. Był jednym z sześciorga rodzeństwa. Do Piotrkowa Trybunalskiego sprowadził się w wieku 25 lat. Tutaj przez wiele lat pracował, jako kierownik administracyjny, w fabryce mebli przy ulicy Sulejowskiej. Wychował czwórkę dzieci, trzech synów i córkę. Dziś jest szczęśliwym dziadkiem dziesięciorga wnuków, szesnaściorga prawnuków oraz sześciorga praprawnuków.

W piątek, w dniu setnych urodzin, dostojnego Jubilata odwiedził prezydent Krzysztof Chojniak wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzatą Lachowicz-Skrzyńską. Goście złożyli na ręce pana Wacława list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz upominek.
- Życzymy jeszcze wielu lat w zdrowiu i pomyślności. Niech pogoda ducha Pana nie opuszcza, a najbliżsi otaczają Pana opieką i życzliwością – mówił prezydent.

Mimo stu lat dostojny Jubilat jest w znakomitej formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Zapytany o przepis na długowieczność pan Wacław odpowiada jednym tchem. - Częste spacery, pogoda ducha oraz kieliszek koniaku.
 
***
Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1, 4, 5, 6, 7 – Pan Wacław Jarocki .
Zdjęcie nr 2 i 3 – Prezydent Krzysztof Chojniak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska składają życzenia Jubilatowi.
← powrót