Święto 3 Maja - program

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 2 =
Link
2 + 2 =
111
Prezydent Miasta i Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej w intencji Ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godz. 10.00.
 
3 Maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja. 231. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej będziemy świętować także w Piotrkowie.
Już tradycyjnie uroczystości rozpoczną się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców naszego miasta. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej (ul. Słowackiego 2)
Następnie zebrani przejdą pod tablicę upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w północną ścianę klasztoru oo. Bernardynów. Tutaj okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym przybyłe delegacje złożą wiązanki pod tablicą.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie uroczysty koncert patriotyczny, który zaplanowano o godz. 16:00 w Zamku Królewskim. Na placu Zamkowym (ogrodzenie muzeum) od 1 maja możliwa do obejrzenia będzie plenerowa wystawa „Konstytucja 3 Maja - Duma Piotrkowa”.

← powrót