Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

Święto 3 Maja w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
zdjęcie
3 Maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja. 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej będziemy świętować także w Piotrkowie.
Już tradycyjnie uroczystości rozpoczną się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców naszego miasta. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 10.00.

Następnie zebrani przejdą pod tablicę upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w północną ścianę klasztoru oo. Bernardynów. Tutaj okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym przybyłe delegacje złożą wiązanki pod tablicą.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie koncert „Psałterz Polski”, który zaplanowano o godz. 19:00 w Zamku Królewskim. Dzieła Mikołaja Gomółki i Jana Kochanowskiego usłyszymy w wykonaniu międzynarodowego składu PGR (Projekt Grzegorza Rogali).

UWAGA!
Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne msza święta została przeniesiona z amfiteatru miejskiego do kościoła oo. Bernardynów.

← powrót