Dzisiaj: Wtorek 04 sierpnia 2020

Święto Miodu już w niedzielę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
zdjęcie
V Piotrkowskie Święto Miodu zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę (21.07) zapraszamy w Rynek Trybunalski.
W tym roku już po raz piąty będziemy mogli podziwiać i posmakować owoców pracy pszczelego roju, a to wszystko za sprawą Piotrkowskiego Święta Miodu.
Obchody rozpoczną się korowodem pszczelarzy, który przejdzie z Rynku Trybunalskiego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Tu o godz. 11.30 rozpocznie się msza święta w intencji pszczelarzy, po której zaplanowano wykład na temat leczniczych właściwości propolisu.

Tymczasem w Rynku Trybunalskim przez cały dzień będzie odbywał się miodowy jarmark.
Na stoiskach przybyli będą mogli zakupić miód pod różnymi postaciami oraz jego produkty pochodne. Nie zabraknie także degustacji miodu z miejskiej pasieki.
Tradycyjnie jarmarkowi będą towarzyszyły występy artystyczne, które rozpoczną się o godz. 13.30. Wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta, kapela Tkacze oraz zespoły: Koraliki,  Nad Wolbórką, Pasjonatki, Grabiczanie oraz Swing Band Kasztelania.

Piotrkowskie Święto Miodu, w tym roku jest częścią I Trybunalskiego Festiwalu Smaków. W dniach 20-27 lipca na piotrkowian i turystów odwiedzających nasze miasto przygotowano wiele kulinarnych atrakcji. Będą Trybunały Nalewkowe (20.07), wspomniane Święto Miodu oraz Restaurant Week, a wszystko to zakończy się Biesiadą Trybunalską (27.07).
Więcej szczegółów już jutro na www.piotrkow.pl.
← powrót