Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Taniej za parkowanie z kartą mieszkańca

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
zdjęcie
Od 1 października piotrkowianie mogą składać już wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Posiadacze karty uzyskają szereg zniżek w miejskich instytucjach.
- Z Piotrkowską Kartą Mieszkańca taniej zapłacimy także za postój samochodu w strefie płatnego parkowania – zapowiada prezydent Krzysztof Chojniak dodając, że zniżki miałyby obowiązywać od przyszłego roku.
Za pozostałe usługi w miejskich instytucjach taniej zapłacimy już od 2 listopada. Od początku przyszłego miesiąca zniżki będą obowiązywać m.in. przy wejściach na basen, lodowisko oraz korty tenisowe, na zajęcia edukacyjne do Mediateki 800-lecia czy spektakle teatralne w MOK.


(Pod wskazanym linkiem znajduje się tekst alternatywny do spotu reklamowego dot. Piotrkowskiej Karty Mieszkańca - TUTAJ)

Już dziś zachęcamy do wyrobienia Piotrkowskiej Karty Mieszkańca.
PKM ma formę plastikowej karty zbliżeniowej i wydawana jest bezpłatnie na okres dwóch lat.
Otrzymać może ją każdy pełnoletni mieszkaniec, który w swoim zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania deklaruje Piotrków Trybunalski lub korzysta ze świadczeń piotrkowskiego MOPR.

Wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca (PKM) można składać elektronicznie za pośrednictwem strony www.piotrkow.pl lub papierowo w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
PKM będzie można odebrać (po wcześniejszym umówieniu) w trzech miejscach:
- Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, tel. 44 732 18 00;
- Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej 108/110, tel.  44 732 70 86;
- Mediatece 800-lecia przy ul. Curie-Skłodowskiej 3, tel. tel. 44 681 40 60.

- Osoby składające wniosek elektronicznie będą musiały dołączyć wszelkie wymagane w uchwale dokumenty wraz z załączeniem zdjęcia w wersji elektronicznej. Po elektronicznym wysłaniu wniosku otrzymają wiadomość e-mail potwierdzającą złożenie dokumentu wraz z informacją o kolejnych krokach wydania karty. Natomiast osoby, które chcą złożyć wniosek osobiście muszą wcześniej umówić wizytę w Urzędzie i przynieść ze sobą potrzebne dokumenty. W przypadku braku zdjęcia zostanie ono wykonane na miejscu - przybliżają szczegóły urzędnicy.
Galeria zdjęć:
- zdjęcia 1 i 2: awers i rewers Piotrkowskiej Karty Mieszkańca.

Załączniki artykułu

Regulamin (Pobrań: 55)
Wniosek (Pobrań: 82)
tekst spotu reklamowego (Pobrań: 63)
← powrót