Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Tomasz Balcerek wyróżniony

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
zdjęcie
Tomasz Balcerek otrzymał wyróżnienie specjalne podczas XIII edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.
Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest od ponad 10 lat i trafia w ręce osób, które realizują konkretne projekty i działania angażujące dzieci oraz młodzież. Pierwszych laureatów konkursu wybrała osobiście Irena Sendlerowa w 2006 roku. W tym roku kapituła za upowszechnianie historii Ireny Sendlerowej w formie widowiska teatralnego stworzonego z młodzieżą przyznała wyróżnienie specjalne piotrkowianinowi Tomaszowi Balcerkowi.
- Scena, na której jestem już od 50 lat, to moja pasja – mówi Tomasz Balcerek. - Po wielu konkursach tanecznych przyszedł czas na realizację poważniejszych wyzwań, jakimi są spektakle taneczne. Moim największym dziełem jest spektakl „Irena Sendlerowa Sprawiedliwa”, który obejrzało około 9000 widzów w Polsce i w Izraelu. Jest mi niezmiernie miło, że znalazłem się w gronie wyróżnionych tą nagrodą.
Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest corocznie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Dzieci Holokaustu. Celem nagrody jest upamiętnienie Ireny Sendlerowej – działaczki społecznej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci. Nagroda powstała z myślą o wspieraniu nauczycieli, którzy w swojej pracy z uczniami oraz członkami lokalnych społeczności kierują się wartościami bliskimi Irenie Sendlerowej: tolerancją, szacunkiem wobec odmienności, odpowiedzialnością za innych i odwagą.

Piotrkowianie spektakl "Irena Sendlerowa Sprawiedliwa" mogli obejrzeć podczas jubileuszu Towarszystwa Wschód-Zachód. Więcej o tym piszemy TUTUAJ.
← powrót