Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Trwa kwesta na ratowanie nagrobków

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
Trwa XXXII kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Tegoroczna kwesta prowadzona jest od czwartku, 31 października i zakończy się 2 listopada około godziny 17.00. Tradycyjnie prowadzona jest przed bramami cmentarzy. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na remonty i konserwację zabytkowych grobów na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim w naszym mieście.
- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do odnawiania zabytkowych nagrobków, do zmiany wizerunku nekropoli, a przede wszystkim dbałości o dziedzictwo kulturowe, bo niewątpliwie stare cmentarze takimi są. Każdy grosz jest ważny, tym bardziej dziękujemy za wsparcie każdą kwotą – mówił podczas kwesty prezydent Krzysztof Chojniak.

Osoby, które nie mają okazji wrzucić datków do puszek, a chciałyby wesprzeć tegoroczną kwestę mogą zrobić to także poprzez przelew na konto Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego: Bank PKO BP S.A. 07 1020 3916 0000 0602 0100 0371 z dopiskiem „KWESTA – 2019”.
 
← powrót