Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

Ul. Nowy Świat w budowie

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 7 =
Link
9 + 7 =
DSC_2177
Bardzo sprawnie przebiegają prace przy budowie ul. Nowy Świat na nowo powstającym osiedlu 800-lecia. Wykonaliśmy już wszystkie media, wylaliśmy wszystkie warstwy asfaltu oraz ułożyliśmy chodniki i ścieżkę rowerową.
Droga budowana jest od podstaw. Najpierw wykonaliśmy całą infrastrukturę podziemną, czyli kanalizację sanitarną, deszczową, wodociąg i ciepłociąg. Ułożyliśmy okablowanie do oświetlenia ulicznego. Wzdłuż drogi stanęły też latarnie z energooszczędnymi oprawami LED. Mocno zaawansowane są już prace drogowe.
- Gotowa jest już ścieżka rowerowa z chodnikiem po południowej i chodnik po północnej stronie drogi. Wykonaliśmy zatoki postojowe. Zakończyliśmy wylewanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Pozostało nam urządzenie zieleni, a posadzimy tutaj około 50 drzew. Całość uzupełnią ławki i kosze na śmieci - wyliczają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów. Na koniec pozostanie rozmalowanie oznakowania poziomego i uzupełnienie wszystkich znaków pionowych. Dla poprawy bezpieczeństwa na jezdni zaplanowano także progi zwalniające.

- Nowo budowana droga będzie służyła osobom, które już tutaj mieszkają oraz tym, którzy zamierzają się wprowadzić na osiedle 800-lecia. Przypomnę, że bloki budują w tym rejonie nie tylko deweloperzy, ale również miasto. Będziemy kontynuowali rozbudowę mieszkań formule TBS - zapowiada prezydent Krzysztof Chojniak.
To nie jedyne zalety nowego układu drogowego. - Ulica Nowy Świat skomunikuje tę część miasta. Szczególnie ulicę Sulejowską, poprzez Reagana, z Wierzejską – podsumowuje prezydent.

Koszt inwestycji to 3,3 mln zł (3.326.254,57). Jednak miasto wyda tylko część tej kwoty, ponieważ 2,5 mln zł pozyskaliśmy z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.
← powrót