Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Ułatwimy parkowanie przy ul. Szkolnej

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 6 =
Link
7 + 6 =
DSC_1283
Wprowadzenie strefy płatnego parkowania na parkingu wzdłuż Urzędu Miasta i Komendy Miejskiej Policji wymusi rotację pojazdów i ułatwi zaparkowanie na ul. Szkolnej. Rozwiązanie wejdzie w życie od nowego roku.
O rozszerzeniu strefy płatnego parkowania zdecydowali radni podczas wczorajszej sesji Rady Miasta. Strefa została wprowadzona na ul. Szkolnej, od Al. Armii Krajowej do ul. Owocowej. Będzie obowiązywać po obu stronach drogi i obejmie ponad 100 miejsc parkingowych.
Wprowadzenie strefy to przede wszystkim wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy załatwiają sprawy m.in. w Urzędzie Miasta oraz Komendzie Miejskiej Policji.

Z obserwacji sytuacji parkingowej na tym obszarze wynika, że w godzinach 7.00-16.00 zajętość miejsc parkingowych wynosi 100 procent. Każde zwalniane miejsce parkingowe jest natychmiast zajmowane.
Konieczne jest wymuszenie rotacji parkujących pojazdów, a to jest możliwe jedynie poprzez wprowadzenie strefy płatnego parkowania.

Po wprowadzeniu strefy znacznie zmniejszy się liczba samochodów, które krążą po ulicy Szkolnej w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego, a to bezpośrednio przyczyni do zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie miasta.

Zgodnie z przyjętą uchwałą strefa płatnego parkowania przy ul. Szkolnej będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Równocześnie w Urzędzie Miasta trwają przygotowania do wprowadzenia nowych rozwiązań na parkingu znajdującym się u szczytu budynku magistratu przy ul. Szkolnej 28.
- Postój na tym parkingu także będzie płatny. Jednak dla klientów urzędu wprowadzimy pierwszą darmową godzinę parkowania – podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik.
← powrót