Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

UWAGA na zamknięcie skrzyżowania!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
zdjęcie
23 kwietnia na przebudowywanym skrzyżowaniu Żelazna/Dmowskiego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Zamkniemy wschodnią jezdnię na wysokości skrzyżowania.
Tuż po świętach Wielkanocnych rozpocznie się kolejny etap modernizacji skrzyżowania ulic Żelazna/Dmowskiego/Górnej/Armii Krajowej. Drogowcy rozkopią wschodnią jezdnię na odcinku od ulicy Górnej do Dmowskiego
- Będzie wiązało się to z koniecznością zamknięcia jej dla ruchu – zaznaczają magistraccy urzędnicy podkreślając, że skrzyżowanie będzie cały czas przejezdne. - Ruch pojazdów w obie strony przeniesiony zostanie na jezdnię zachodnią.

Przeniesiony zostanie także postój Taxi na parking przy sklepie spożywczym Społem.
- Umożliwiony będzie wyjazd z ul. Górnej w al. Armii Krajowej w kierunku Banku PEKAO S.A. po utwardzonej destruktem drodze tymczasowej wykonanej w miejscu byłego chodnika przylegającego do zatoki autobusowej – dodają urzędnicy.

Dojazd do osiedla Górna oraz do ul. Dmowskiego (od torów PKP do Armii Krajowej) odbywał się będzie przez ulicę Dzielną. Zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych, na którym w chwili obecnej dzieci przeprowadzane są przez jezdnię przez tzw. „stopka”.
Tymczasowo przeniesiony zostanie również przystanek autobusowy znajdujący się przy skwerze na Armii Krajowej. Na czas prowadzonych prac „emzetki” będą zatrzymywać się przy sklepie Społem.

Zgodnie z harmonogramem taka organizacja ruchu ma obowiązywać do połowy lipca.
- Po wykonaniu prac tego etapu, analogiczne roboty wykonamy na jezdni zachodniej i wówczas ruch przeniesiony zostanie na wschodnią nitkę - podsumowują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.
← powrót