Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

W hołdzie księdzu Jerzemu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
zdjęcie
Piotrkowianie w sobotni wieczór uczcili pamięć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Tego dnia przypadała 35. rocznica śmierci kapelana „Solidarności”.
O godzinie 19.00 w kościele oo. Bernardynów rozpoczęła się uroczysta msza święta. Po eucharystii przybyłe delegacje przeszły pod pomnik bł. ks. Jerzego (ul. Narutowicza) gdzie złożyły kwiaty. W imieniu mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego winiec złożył wiceprezydent Andrzej Kacperek i wiceprzewodniczący Rady Miasta Mariusz Staszek oraz Wiesława Olejnik.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapłan środowisk opozycyjnych i robotniczych związanych z "Solidarnością", został bestialsko zamordowany przez PRL-owską służbę bezpieczeństwa w październiku 1984 roku.
35 lat temu, 19 października, funkcjonariusze specjalnej grupy ówczesnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zatrzymali jego auto w okolicach Górska w powiecie toruńskim, kiedy po odprawionej w Bydgoszczy mszy świętej wracał do Warszawy. Po licznych torturach ksiądz Jerzy został wrzucony do wody. 30 października 1984 roku z zalewu na Wiśle koło Włocławka wyłowiono jego zwłoki.
← powrót