Dzisiaj: Poniedziałek 23 listopada 2020

W SP2 obiady serwowane w nowej stołówce

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
Zupa jarzynowa oraz gulasz z kaszą jęczmienną to pierwsze dania, jakie zaserwowano w wyremontowanej stołówce Szkoły Podstawowej nr 2. Od wtorku (15.09) doposażona kuchnia wydaje już posiłki dla dzieci.
- Dzięki wykonanym pracom dzieci będą mogły spożywać posiłki w dużo lepszych warunkach. Zdecydowanie poprawił się także komfort ich przygotowywania i pracy na kuchni – podkreśla Katarzyna Błażejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. 

Prace zrealizowano w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”, z którego miasto pozyskało 80 tys. zł dofinansowania. Pozostałe 20 tys. zł pochodziło z budżetu miasta.
Sama inwestycja oprócz remontu i odmalowania wszystkich pomieszczeń stołówki zakładała także doposażenie kuchni. Zakupiono m.in. piec konwekcyjno-parowy, patelnię elektryczną, zmywarko-wyparzarkę, zamrażarkę oraz mikser.

Z nowej stołówki i otwartej kuchni najbardziej cieszą się dzieci, szczególnie pierwszaki, które z radością po raz pierwszy w nowym roku szkolnym zajadały smaczne szkolne obiady.
- Wszystko było bardzo dobre. Fajnie, że w szkole można zjeść obiad – mówił po skończonym posiłku siedmioletni Michał, który 1 września rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej nr 2.

SP2 to kolejna placówka, w której zrealizowano projekt „Posiłek w szkole i w domu”. W ubiegłym roku bardzo podobne prace wykonano w "dwunastce". 

*****
- Zdjęcie od nr 1 do nr 8: Obiad w nowo wyremontowanej stołówce w Szkle Podstawowej nr 2.                                                                                                                                   
← powrót