Walczymy o 193 mln zł z UE

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 9 =
Link
5 + 9 =
dsc8646-1641901191
Trzy firmy stanęły do przetargu na opracowanie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków Trybunalski – Radomsko – Bełchatów do 2027 roku. Dokument wyznaczy kierunki rozwoju w zakresie ZIT, na które ma być przeznaczone 193 mln zł.
 
Trzy firmy stanęły do przetargu na opracowanie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków Trybunalski – Radomsko – Bełchatów do 2027 roku. Dokument wyznaczy kierunki rozwoju w zakresie ZIT, na które ma być przeznaczone 193 mln zł.

W styczniu w Mediatece 800-lecia podpisano porozumienie międzygminne w sprawie powołania Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, mającego na celu współpracę jednostek samorządu terytorialnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków Trybunalski - Radomsko – Bełchatów (piszemy o tym TUTAJ).

Kolejnym krokiem, aby móc ubiegać się o unijne dofinansowanie oraz maksymalnie wykorzystać szasnę na rozwój samorządów tworzących MOF, jest przygotowanie strategii jego rozwoju do 2027 roku. Będzie to dokument, który wyznaczy kierunki rozwoju w zakresie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które ma być przeznaczone 193 mln zł. Piotrkowski magistrat, jako lider ZIT MOF, ogłosił przetarg na przygotowanie strategii.

W poniedziałek w Urzędzie Miasta otwarto oferty na wykonanie zadania. - Wszystkie propozycje mieszczą się w kwocie, którą mieliśmy zabezpieczoną na to zadanie. Teraz dokumenty zostaną sprawdzone pod względem formalnym i jeżeli będą spełniały wszystkie kryteria wyłoniony zostanie wykonawca – wyjaśniają magistraccy urzędnicy.

Miejski Obszar Funkcjonalny (MOF) Piotrków Trybunalski - Bełchatów - Radomsko to obszar obejmujący 25 gmin (8 jednostek z powiatu piotrkowskiego oraz miasto Piotrków Trybunalski, 9 z powiatu radomszczańskiego i 7 z powiatu bełchatowskiego), który będzie miał uprzywilejowaną pozycję w walce o pieniądze unijne w trybie pozakonkursowym. Nasze miasto jest liderem oraz jednym z twórców MOFu.
← powrót