Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

Walczymy z wandalizmem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
zdjęcie
Wykorzystanie miejskiego monitoringu i dobra współpraca samorządu z Policją pozwala na skuteczną walkę z wandalami niszczącymi nasze miasto.
Akty wandalizmu to plaga, z jaką borykają się wszystkie miasta w Polsce. Z bezsensownym niszczeniem wspólnego mienia mamy także do czynienia w Piotrkowie Trybunalskim. Ze zjawiskiem walczy Policja, którą wspiera miejski samorząd.
- W wykrywaniu i łapaniu sprawców takich przestępstw kluczową rolę odgrywa miejski monitoring – podkreśla mł. insp. Krzysztof Mikułowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim wskazując m.in. na błyskawiczne ujęcie sprawców wybicia szyby w piotrkowskiej Mediatece.
- Dzięki prawidłowej współpracy organów ścigania z samorządem możliwe było natychmiastowe odczytanie zapisu z kamer. To pozwoliło funkcjonariuszom już tego samego dnia ustalić personalia sprawców.

Jak podkreśla komendant Mikułowski dobra współpraca Policji z władzami miasta zaowocowało szybkim znalezieniem sprawców wielu innych aktów dewastacji.
- Można byłoby mnożyć przykłady. Najważniejsze jest, że wandale nie mogą czuć się bezkarni. Każde takie wykroczenie będzie ścigane – zaznacza mł. insp. Krzysztof Mikułowski.
Straż Miejska na bieżąco reaguje na wszystkie akty niszczenia mienia poprzez zawiadamianie Policji i dostarczanie dowodów w postaci nagrań z kamer monitoringu.

- Nasza współpraca będzie cały czas rozwijana, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem – mówi wiceprezydent Andrzej Kacperek podkreślając, że system monitoringu miejskiego jest cały czas unowocześniany i rozszerzany.
Wiceprezydent Andrzej Kacperek przypomina także o dodatkowych pieniądzach na ponadnormatywne służby Policji, które co roku miasto przekazuje dla piotrkowskiej komendy.
- Byliśmy prekursorem takich działań w regionie, a za naszym przykładem poszły ościenne gminy. Dzięki dodatkowym służbom na ulicach jest po prostu bezpieczniej – mówi wiceprezydent Kacerek zapewniając, że w kolejnych latach pieniądze na ponadnormatywne służby będą Policji przekazywane.
← powrót