Ważne informacje ws. zakupu węgla

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 7 =
Link
6 + 7 =
1we
Po piątkowej wideokonferencji z wojewodą łódzkim wyklarowały się kolejne szczegóły dotyczące dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie. Oto one.
Nasze miasto zaakceptowało już ofertę przesłaną nam przez Polską Grupę Górniczą (PGG). Spółka Skarbu Państwa zadeklarowała, we wspomnianej ofercie, iż w pierwszej transzy przeznaczy dla Piotrkowa 1026 ton węgla. Według tej deklaracji węgiel ma pochodzić z polskiej kopalni Mysłowice - Wesoła. Mając na uwadze fakt, że ilość węgla pierwszej transzy jest niższa od naszych szacunków, po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o składanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnej cenie.

PAMIĘTAJ !!!
Każde gospodarstwo domowe, które uprawnione jest do zakupu węgla, może złożyć tylko jeden wniosek (max. na 1,5 t) w każdej z dwóch transz tj. jeden wniosek na odbiór do końca roku (max. na 1,5 t) oraz jeden wniosek na odbiór od stycznia 2023 (max. na 1,5 t). Oznacza to, że jeśli ktoś złoży wniosek na 500 kg, to w ramach tej samej transzy nie może już dobrać węgla do wyczerpania puli 1,5 t. Zapotrzebowanie będzie mógł dopiero złożyć po Nowym Roku na maksymalnie 1,5 tony.

Aktualnie piotrkowianie złożyli 326 wniosków.
O terminie dostawy węgla, przyjmowaniu płatności oraz terminie jego dystrybucji poinformujemy odrębnym komunikatem. Przypominamy, że tylko mieszkańcy, którzy złożą wniosek pozytywnie zweryfikowany, będą mogli zakupić węgiel po preferencyjnej cenie i co ważne koszty transportu z naszego punktu dystrybucji pod konkretny adres ponosi wnioskodawca.

Wnioski należy składać do MOPR przez internet (ePUAP) lub osobiście przy ul. Sienkiewicza 16A.
O terminach dostaw węgla do Piotrkowa oraz punktach jego dystrybucji będziemy informowali oddzielnymi komunikatami na portalu miejskim, profilu Facebook oraz mediów lokalnych.
Mieszkańcy wpłat za węgiel będą mogli dokonywać dopiero po zakupie węgla przez gminę!

Urząd Miasta uruchomił punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać wszelkie informacje w zakresie zakupu węgla. Kontakt pod numerem telefonu 44732-18-23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30) lub drogą elektroniczną wegiel@piotrkow.pl.
← powrót