Dzisiaj: Czwartek 18 sierpnia 2022

Wchodzi nocne ograniczenie sprzedaży alkoholu

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 6 =
Link
8 + 6 =
info
31 maja wchodzi w życie uchwała dotycząca ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu w godzinach 23-6.
16 maja w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego opublikowano 3 uchwały dotyczące regulacji sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Jedną z nich była uchwała wprowadzająca ograniczenie nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach 23-6. Zgodnie z zapisami w uchwale przepisy zaczynają obowiązywać 14 dni od publikacji.

Pytania skierowane przez służby Wojewody Łódzkiego do Urzędu Miasta dotyczące uchwał nie wstrzymały terminu zapisanego w uchwale.
Oznacza to, że ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu zaczyna obowiązywać od 31 maja.

Przypominamy, że Piotrków Trybunalski jest jednym z pierwszych miast, które korzysta ze znowelizowanych przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.
- Wprowadzenie ograniczenia sprzedaży alkoholu jest odpowiedzią na apele i głosy mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali się do mnie i Urzędu w kontekście zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego. Te sytuacje miały bardzo często miejsce w pobliżu sklepów gdzie sprzedaż napojów alkoholowych odbywała się w porze nocnej. Wprowadzając w życie nowe prawo stajemy w obronie mieszkańców i miru domowego – podkreślał podczas breifingu prasowego zapowiadającego wprowadzenie regulacji prezydent Krzysztof Chojniak.
← powrót