Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Wiceminister Rozwoju i Technologii z wizytą w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 7 =
Link
3 + 7 =
5
Wiceminister Rozwoju i Technologii, Piotr Uściński odwiedził w środowe (18.05) popołudnie Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr 3. W szkole spotkał się z posłem Grzegorzem Lorkiem, wiceprezydentem Adamem Karzewnikiem oraz dyrektorem placówki Edytą Wiernicką.
Głównym tematem rozmów były problemy oraz wyzwania, jakie stoją przed szkolnictwem branżowym.
-Spotkałem tutaj ludzi z pasją, Panią dyrektor, nauczycieli, Pana posła absolwenta tej szkoły. Wszyscy z uznaniem opowiadają o tym, jak kształci się tutaj młodzież w zawodach technicznych, budowlanych. Cieszę się, że takie szkoły funkcjonują- mówił wiceminister podczas wizyty.

W trakcie zwiedzania placówki, wiceminister obejrzał sale szkolne, które zostały wyremontowane w trakcie praktyk zawodowych przez uczniów "budowlanki".
-Szkolnictwo zawodowe to przyszłość. Pracodawcy już zabiegają o dobrych fachowców, których my w naszej szkole kształcimy- mówi dyrektor placówki, Edyta Wiernicka.
Na koniec spotkania Wiceminister Rozwoju i Technologii, Piotr Uściński złożył wpis do kroniki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr 3.
← powrót