Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Wojska Polskiego czeka na pasy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
zdjęcie
Dobiegają końca prace pierwszego etapu przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Na fragmencie, od torów PKP do ul. Polnej, pojedziemy już w pierwszych dniach lipca.  
- Zakończono już praktycznie wszystkie prace podziemne i drogowe. Gotowe są chodniki, wylano warstwę ścieralną asfaltu. Trwają nasadzenia zieleni. Przed nami malowanie oznakowania i porządkowanie terenu budowy – relacjonują urzędnicy z Biura Inwestycji i Remontów dodając, że równocześnie trwa uzyskiwanie wszelkich pozwoleń koniecznych do otwarcia odcinka drogi do nowo wybudowanego ronda u zbiegu z ulicą Polną. Otwarcie tego fragmentu planowane jest w pierwszej dekadzie lipca.

Przypominamy, że na ulicy Wojska Polskiego ułożono nowe instalacje podziemne i przebudowano kanał Strawy. Przebudowano chodniki oraz jezdnię, a najważniejszy nowym elementem jest rondo, które powstało przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Polną i „starą” Łódzką. To rozwiązanie znacząco przyczyni się do upłynnienia ruchu w rejonie skrzyżowania. Rondo pozwoli na wjazd w ulicę Polną oraz w „starą” Łódzką. Tymi drogami przez kilka najbliższych miesięcy prowadzony będzie objazd w trakcie wykonywania prac drugiego etapu, które obejmą odcinek od nowo powstałego ronda do Armii Krajowej. Ta część prac ma zakończyć się późną jesienią.
← powrót