Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Wojska Polskiego: dobre tempo prac

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
zdjęcie
Trwa modernizacja ulicy Wojska Polskiego. Na remontowanym odcinku roboty prowadzone są na kilku frontach.
Od kilku tygodni trwa remont ulicy Wojska Polskiego. Prace pierwszego etapu inwestycji przebiegają zgodnie z planem i sukcesywnie posuwają się naprzód.
- Co tydzień odbywają się narady koordynacyjne z wszystkimi wykonawcami – mówi Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów. Podczas spotkań na bieżąco weryfikujemy postęp prowadzonych prac.
Obecnie drogowcy działają na kilku frontach. Budowana jest kanalizacja sanitarna, przebudowywany wodociąg, a także gazociąg i teletechnika. W przyszłym tygodniu mają rozpocząć się prace związane z kanalizacją sanitarną.

Przypominamy, że inwestycja w pierwszej kolejności obejmie prace przy wymianie wszelkich mediów znajdujących się pod ziemią. Po tych robotach drogowcy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe latarnie. Całość zwieńczy wylanie asfaltu, ułożenie chodników, urządzenie zieleni oraz ustawienie elementów małej architektury. Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności (oddzielna inwestycja).
Prace pierwszego etapu powinny zakończyć się w pierwszej połowie przyszłego roku, a cała inwestycja w IV kwartale 2020. Koszt modernizacji, którą wykona konsorcjum piotrkowskich firm, wyniesie blisko 13,3 mln zł.
← powrót