Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Wojska Polskiego: trwa wymiana mediów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
zdjęcie
Na kilku frontach toczą się roboty na modernizowanej ulicy Wojska Polskiego. Prace koncentrują się na budowie sieci podziemnych.
Rozpoczęły się już prace związane z kanalizacją sanitarną. Budowana jest również „deszczówka”, przebudowywany wodociąg oraz gazociągi, teletechnika.
- Po świętach rozpoczniemy przebudowę infrastruktury w okolicy rzeki Strawy. Prace będą tam bardzo złożone i mogą się wiązać z czasowymi wyłączeniami mediów. Z tego względu zdecydowaliśmy się przystąpić do nich już po Bożym Narodzeniu – tłumaczy Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Po zakończeniu robót instalacyjnych drogowcy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią latarnie. Całość zwieńczy wylanie asfaltu, ułożenie chodników, urządzenie zieleni oraz ustawienie elementów małej architektury.
Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności (oddzielna inwestycja). Prace pierwszego etapu powinny zakończyć się w pierwszej połowie przyszłego roku, a cała inwestycja w IV kwartale 2020.
Koszt modernizacji, którą wykona konsorcjum piotrkowskich firm, wyniesie blisko 13,3 mln zł.

Przypominamy, że w związku z zamknięciem ulicy Wojska Polskiego autobusy MZK jeżdżą objazdami.
1 grudnia – na wniosek mieszkańców – autobusy jeżdżą wg następującego schematu:
- jadące z zachodu na wschód miasta (np. z osiedla Słowackiego na Wierzeje) nie będą jechały ul. Słowackiego przez przejazd kolejowy. Za restauracją McDonalds skręcą w prawo w al. Armii Krajowej, dalej w al. Piłsudskiego, al. Kopernika do pl. Kościuszki. Następnie ulicami Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do ul. P. O. W. i dalej stałymi trasami.
- jadące ze wschodu na zachód miasta nie będą dojeżdżały do ul. P.O.W. (ze względu na zator jaki tworzy się przy często zamykanych rogatkach kolejowych). "Emzetki" od przystanku Słowackiego/Sąd 01 pojadą w lewo w ulicę Sienkiewicza i dalej wcześniej wyznaczonym objazdem.
W trakcie objazdu obowiązują wszystkie przystanki zlokalizowane na trasie.
← powrót