Wojsko zaprasza na piknik

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 8 =
Link
3 + 8 =
Plakat
„Weekend z wojskiem” - pod takim hasłem w dniach 13-15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia. Jednym    z takich wydarzeń są pikniki wojskowe.
Ustanowienie Święta Wojska Polskiego              w rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą” nie jest przypadkowe. W dniach 15 - 16 sierpnia 1920 roku odbywały się najcięższe walki w ramach wojny polsko – bolszewickiej. Właśnie dzięki ogromnej determinacji i bohaterstwu polskiego żołnierza oraz sprawnemu dowództwu Polskich Sił Zbrojnych udało się zatrzymać ofensywę Armii Czerwonej na Zachód.
Z tej okazji Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim we współpracy z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej organizuje pod hasłem „Weekend z Wojskiem”.
Już w najbliższą sobotę (13.08) odbędzie się piknik wojskowy, który przyniesie ze sobą liczne wydarzenia m.in. pokazy sprzętu jednostek wojskowych i strzeleckich, zabawy i gry dla dzieci, muzyka na żywo oraz wiele innych.
-Dla lubiących marsze, fanfary i wojskowe piosenki, jak również dla każdego, kto po prostu lubi dobrą muzykę przygotowaliśmy wiele atrakcji muzycznych. W całym kraju będą na piknikach wybrzmiewać wojskowe utwory- informują organizatorzy.

Piknik odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Piłsudskiego 72 (stadion i strzelnica 25 BKPow.)              w godzinach 14.00-18.00. Więcej informacji na plakacie poniżej.
← powrót