Wymieniamy chodniki na os. Wyzwolenia

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =
DSC_5021
Trwają prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszego na osiedlu Wyzwolenia. W rejonie ul. Broniewskiego pomiędzy blokami stare, wyeksploatowane płyty chodnikowe zastąpiła kostka betonowa.
Przedsięwzięcie realizowane jest z myślą o mieszkańcach tego osiedla, ale przede wszystkim z myślą o uczniach, którzy uczęszczają do pobliskiego IV Liceum Ogólnokształcącego oraz dzieciach korzystających z kompleksu boisk "Orlik". Dzięki temu zadaniu poprawi się komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z tego odcinka drogi. Nową nawierzchnię zyskały chodniki przy ul. Broniewskiego na wysokości numeru 12 i pomiędzy blokiem nr 10 i Ignacego Krasickiego 1.
Wykonana inwestycja jest kolejną w tym rejonie miasta po wybudowanych miejscach parkingowych przy ulicy Krasickiego czy wyremontowanym skwerze przy ul. ks. P. Skargi (pisaliśmy o tym TUTAJ).
- Realizujemy wiele dużych inwestycji, ale nie zapominamy o tych mniejszych zadaniach, ale jakże ważnych dla mieszkańców konkretnych osiedli - podkreśla prezydent, Krzysztof Chojniak.
← powrót