Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Wystartował rower miejski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
zdjęcie
Dziś (1.06) rozpoczął się kolejny sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Piotrkowianie mają do dyspozycji 80 rowerów rozmieszczonych na dziesięciu stacjach.
Cieszący się dużą popularnością wśród mieszkańców projekt roweru miejskiego rozpoczął dziś (1.06) drugi sezon funkcjonowania. I choć ze względu na epidemię, start opóźnił się o dwa miesiące, to z rowerów będziemy mogli korzystać dłużej, bo do 30 listopada.

Przed startem sezonu wszystkie rowery zostały też zdezynfekowane. W trakcie sezonu operator systemu będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów w ramach codziennej pracy osób serwisujących rowery miejskie. Zachęcamy użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 80 rowerów: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne i 4 rowery dziecięce. Zostaną one rozmieszczone na dziewięciu stacjach stałych i jednej czasowej:
- Osiedle Słowackiego – ul. Słowackiego, przy skrzyżowaniu z ul. Matejki;
- Osiedle Łódzka – przy skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Topolowej (przy sklepie Kasia);
- Dworzec Kolejowy – ul. POW (obok dworca PKP)
- Stare Miasto – Mediateka – przy ul. Słodowskiej-Curie;
- Osiedle Wyzwolenia – skwer przy rondzie Pileckiego;
- Wierzeje – przy pętli autobusowej;
- Park im. ks. J. Poniatowskiego – parking pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Żwirki;
- Dmowskiego-Poprzeczna – ul. Dmowskiego (rejon targowiska);
- Belzacka – Basen – ul. Niemena, teren między linarium a basenem;
- Słoneczko – przy miejskim kąpielisku (stacja czasowa, od 1 czerwca do 30 września).

Bez zmian pozostają zasady korzystania z roweru miejskiego. Aby wypożyczyć rower, wystarczy posiadać aktywne konto Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Można je założyć na stronie internetowej piotrkowskirower.pl lub poprzez aplikację. Konto jest aktywne jeśli znajduje się na nim co najmniej 10 złotych.
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia pojazdu jest zawsze w pełni darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Każda kolejna godzina wypożyczenia – 2 zł.
Podobnie jak w ubiegłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej i terminala – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po wypożyczeniu roweru następuje zwolnienie elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę. Rower można zwrócić wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji w mieście.

Szczegóły dotyczące roweru miejskiego można znaleźć na stronie www.piotrkowskirower.pl.
← powrót