Dzisiaj: Czwartek 18 sierpnia 2022

Z psami i o psach

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 7 =
Link
4 + 7 =
DSC_0374 (1280x854)
Dwa konkursy rozstrzygnięto podczas festiwalu na ul. Słowackiego. Nagrody odebrali właściciele psów myśliwskich oraz dzieci biorące udział w konkursie, którego bohaterami były szczekające czworonogi.
W Piotrkowie Trybunalskim odbyła się 15. edycja Międzynarodowej Oceny Pracy Tropowców i Posokowców.
W klasie posokowców najlepszym okazał się  posokowiec bawarski CRUX Czarci Nos, którego właścicielem jest Mikołaj Włocławski. Na drugim miejscu uplasował się posokowiec bawarski Elton z Łowisk Kaszubskich, będący pod opieką Artura Gabrysia, zaś na trzecim miejscu posokowiec hanowerski ARFA Skąpa Farba, którego właścicielem jest Paweł Kowalski.

Wśród tropowców na pierwszym miejscu uplasował się jamnik szorstkowłosy standardowy RUDZIK z Dziada Pradziada, którego właścicielami są Gabor Asztalos & Katarzyna Szymczyńska. Drugie miejsce zajął gończy polski GWARNA Goniec Trybunalski- podopieczny Zbigniewa Kococika, zaś trzecie miejsce zajął labrador retriever AMIR WERY Syberia, należący do Elżbiety i Jana Michalskich.
Puchary, nagrody oraz wyróżnienia dla najlepszych psów myśliwskich wręczał prezydent Krzysztof Chojniak.

Prezydent nagrodził także laureatów  Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „Mój przyjaciel pies, czyli za co kocham mojego psa”.
Do rywalizacji młodych artystów zgłoszono 81 prac, zarówno plastycznych i fotograficznych, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych.
Autorem najpiękniejszej pracy w pierwszej grupie (kl. I-III) został Marcel Staszak z SP nr 2. W drugiej grupie (kl. IV- V) najwyżej oceniono pracę Leny Budzisz z SP nr 3. Z kolei praca Oliwii Wiktorowicz z „dwunastki” została oceniona najwyżej w grupie trzeciej (kl.VI-VII).
Z kolei wśród fotografii najwyżej oceniono pracę Martyny Łęgowiak z SP nr 12.
← powrót