Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Zaawansowane prace na Broniewskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
zdjęcie
Od kilku miesięcy trwa modernizacja ulicy Broniewskiego. Prace są już mocno zaawansowane i wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi.
Przebudowę przechodzi odcinek od ul. Krasickiego do ul. Reagana. W pierwszej kolejności wykonano prace instalacyjne, a od kilku tygodni na terenie budowy pracują już tylko drogowcy. Efekty ich wysiłków widoczne są gołym okiem.

Warstwa wyrównawcza asfaltu wylana została już na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Działkowej. Na tej części (po stronie garaży) wykonano już także chodnik. Obecnie trwa budowa chodnika, ścieżki rowerowej i parkingów po stronie IV Liceum Ogólnokształcącego.
Równocześnie druga ekipa drogowców pracuje na wysokości Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Prace przesuwają się od strony ul. Działkowej w kierunku ul. Reagana.
- W tym miejscu pracujemy zarówno nad chodnikiem jak i jezdnią. Układane są: stabilizacja, podbudowa i nowe krawężniki. Na około 100 metrach wylaliśmy już także pierwszą warstwę asfaltu – relacjonują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.

Po zakończeniu wszystkich prac brukarskich i wylaniu dwóch pierwszych warstw asfaltu, cały przebudowywany odcinek zostanie zamknięty, aby na całej długości i szerokości ułożyć warstwę ścieralną masy bitumicznej.
- Wówczas położymy asfalt w tzw. sposób bezszwowy. Dzięki takiemu zabiegowi nowa droga będzie bardziej odporna na ewentualne uszkodzenia – relacjonują magistraccy urzędnicy.
← powrót