Dzisiaj: Czwartek 06 maja 2021

Zalesicka z pierwszym asfaltem

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =
DSC_5107
Rozpoczął się kolejny etap prac na modernizowanej ul. Zalesickiej. W środę (28.10) na drodze wylewano pierwszą warstwę asfaltu.
Prace na ul. Zalesickiej obejmują blisko kilometrowy odcinek od posesji nr 66 do przepustu przy Śrutowym Dołku i przebiegają zgodnie z harmonogramem.
W pierwszej kolejności na modernizowanym fragmencie wykonane zostały instalacje podziemne: wybudowano kanalizację deszczową oraz fragmenty kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości znajdujących się przy drodze.

Po zakończeniu robót instalacyjnych na teren inwestycji weszli drogowcy, którzy ułożyli krawężniki i podbudowę, na której obecnie wylewany jest asfalt. Przed nami jeszcze bardzo istotne prace, które  będą trwały na poboczach.
- Obok nowej jezdni powstanie obustronny chodnik oraz ścieżka rowerowa po stronie nieparzystej – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik podkreślając ogromną wagę tej części inwestycji.
- Ruch na ul. Zalesickiej jest bardzo duży dlatego wydłużenie chodnika oraz ścieżki w kierunku Zalesic zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – podkreśla wiceprezydent.
 
← powrót